תיק גב

כיצד בוחרים תיק גב לילדים ואיך שומרים על הגב שלהם

אחת מן השאלות החשובות שיש לשאול בבחירה של תיק גב היא השאלה איזה תיק גב איכותי לבחור

בייחוד כאשר מדובר בקניה של תיק גב לילדים, השיקולים לכך חייבים להיות חכמים ונכונים. זוהי משימה חשובה ביותר לבחור לילד תיק גב איכותי ביותר.

כיצד בוחרים תיק גב לילדים

הילדים יעדיפו באופן טבעי כל תיק גב ששייך למותג פופולארי כמו בובספוג, דורה וכל סדרה עדכנית לתקופה, לעומת זאת על ההורים לבחור את התיק באופן בריאותי ונכון בהתאם למשקלו של הילד. לא כל תיקי הגב יתאימו אוטומטית לכל הילדים, ישנם ילדים שנחשב במערכת השעות שלהם וכמות הספרים שהם צריכים לקחת על גבם במקביל למשקלם וגודלם. העובדה שבשנים האחרונות ילדים צריכים לשאת משקל רב של ציוד כבד לבית הספר, יצר מצבים בהם ילדים רבים עלולים להתלונן על חוסר נוחות, עייפות או על כאבים שונים ובחירה לא טובה של תיקים לבית הספר עלולה לפגוע בבריאות הילדים.  

איך בוחרים תיק לילדים בהתאם למשקל גופם

יש לבחור תיק גב כך שלא יפגע בגופו של הילד ולא יהיה כבד יותר מעשרה אחוזים ממשקל הילד, כך שמשקל התיק יתאים לנתוניו הפיסיים של הילד. גם הארוניות הרבות – הלוקרים שקיימים במסדרונות בתי הספר ונועדו להקל על הילדים, שם יוכלו להשאיר ספרים רבים, מחברות וציוד רב, עדיין לא הפחית את המשקל הגבוה של תיקי הגב בבית הספר.

בדיקה עם צוות המורים בבית הספר כדי להקל על משקל התיק

בנוסף יש לשוחח עם צוות בית הספר על מנת לחשוב כיצד יחד ניתן יהיה להשאיר את חומר הלימודים ואת הציוד גם בבית הספר, ולא לסחוב הכל על תיק גב. תיקי הגב לבית הספר ולכל מטרה בה סוחבים ציוד לימודים וספרים- עליהם להיות עם רצועות מרופדות ורחבות מאד. בנוסף על כל התיקים להיות בעלי מבנה קשיח כך שעומס המשקל של התיק לא ייפול רק על הגב, יכביד רק על הכתף או על חלק אחד בלבד של הגוף, והעומס כולו יהיה יותר קל לסחיבה ואף לא מורגש. ובנוסף תיק הגב צריך להיות צמוד לגב ולא רופף ומוטה כלפי מטה. יש לבחור באחיזה נכונה של התיק ולהשתמש בשתי הרצועות וכך להקל בצורה משמעותית על העומס ועל המאמצים של הגב. וכן גם השימוש בתיקים עם גלגלים הוא מומלץ במיוחד וכך למעשה אין כל סחיבה על הגב או מאמץ מיותר.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *